Tretieji studijų metai Architektūros fakultete: Erasmus patirtis I

“Išvykti mokytis pagal Erasmus programą – neįkainuojama patirtis.”

Tai dažnai girdime iš aplinkinių pasisukus kalbai apie studijas užsienyje. Taip, žinoma, ši patirtis yra nuostabi, o kainuoja ji iš tikrųjų daug. Bet ne apie tai noriu papasakoti. (Gal kitąkart). Studijos užsienyje yra rimtas sprendimas ir įsipareigojimas. Turi įdėti daug pastangų, o vaisius skinti galėsi dar tikrai negreit. Bet pradėsiu nuo pradžių.

Erasmus atranka

Atranka studijoms užsienyje pagal Erasmus mainų programą VGTU Architektūros fakultete yra vienas iš nedaugelio įvykių paliečiančių kiekvieną. Savo svarba jis nenusileidžia peržiūroms, nes lemia tavo studijų procesą ir tai, kur praleisi ateinantį pusmetį ar netgi metus.

Visų pirmą turi išsikelti klausimą – ar nori leistis į šia avantiūrą ar ne?!

Jeigu tavo atsakymas ne – tuomet gali būti ramus “kaip belgas”. Tačiau vistiek nuo to neišsisuksi: nuolat matysi ir girdėsi grupiokus ar kursiokus kalbančius apie Erasmus atranką, o praėjus pusmečiui ar metams pajausi tai savo kailiu, kai rugsėjį pasitiksi pratuštėjusiose auditorijose ir matysi nuolat taplinamas nuotraukas “feisbukų” profiliuose.

Jeigu tavo atsakymas taip – pasiruošk, laukia nelengvas kelias.

Pirmiausia turėsi rašyti CV, motyvacinius laiškus, naršyti užsienio aukštųjų mokyklų puslapius ieškant studijų programų aprašymų, pildyti dokumentus ir laukti.

Tai sunkiau nei atrodo.

Parašyti gerą CV statistiniam studentui nėra lengva. Ne kiekvienas gali pasigirti gausiai sukauptu bagažu. Ir visgi – kažką suregzti įmanoma. Po to visą tai dar reikia išversti į anglų kalbą (arba vokiečių). Čia padeda įvairiausi puslapiai, Europass formos ir panašios programos. Tereikia viską užpildyti ir turėti ką įrašyti.

Panašiai ir su motyvaciniu laišku. Vėlgi čia padeda gausybė informacijos internete, šablonai ir truputis kūrybiškumo.

Sunkiausia šiame Erasmus “reikale” rasti informaciją apie studijų programas užsienio universitetuose. Informacijos yra, bet ji dažniausiai vietine kalba. Tenka kliautis “Google vertėju“ bei intuicija ir bandyti rasti kažką atitinkančio tavo studijas Lietuvoje. Viskas yra įmanoma. Po kiek laiko jau sugebi susigaudyti gausybėje informacijos, atsirinkti, kas reikalinga, kaupti nuorodas ir prireikus jomis pasinaudoti.

Galiausiai surinkęs reikiamus dokumentus apeliuoji į vieną, du, o gal tris universitetus ar kažkurias šalis ir lauki.

Pokalbis su fakulteto užsienio ryšių prodekanu ir universiteto užsienio ryšių direkcijos atstovu vyksta fakultete. Laukti to yra tikrai sunku. Ant durų jau matai bendrą visų studentų eilę, vidurkius, pasirinkimus ir jau gali planuoti scenarijų. Jeigu ne A, ką rinktis tada?!

Labiausiai pasiseka pirmiesiems. Jie turi didžiausią tikimybę išvažiuoti, ten kur nori. Toliau atitinkamai renkasi iš to, kas liko. Nutinka ir taip, kad atėjus tavo eilei nebebūna vietų nei į vieną iš tavo pasirinktų universitetų.

Ko reikia, kad rinktumeisi važiuoti ten, kur nori? Labai paprasta – gerai mokytis. Tavo trijų semestrų, praleistų Architektūros fakultete, vidurkiai lemia viską. Ne jokie CV ar motyvaciniai laiškai, o vidurkiai. Žinoma, svarbu viskas, bet pažymiai turi didžiausią svorį.

Na, o geriausia viso to dalis, kad po ilgo nervų tampymo išėjęs iš pokalbio tu šypsaisi iki ausų. Bent aš šypsojausi. Išvažiuoju!!! – garsiai skamba mintyse.

Tuo metu dar nemąstai apie didelius rūpesčius, kurie tave užklups. (Taip, išvažiuoti mokytis į užsienį yra sunkus darbas) Tuo metu tiesiog džiaugiesi ta akimirka.

Architektūros fakultetas yra vienas iš daugiausiai išsiunčiančiųjų mokytis į užsienį pagal Erasmus programą Vilniaus Gedimino technikos universitete. Viską lemia motyvuoti studentai.

Siūloma daugybė nuostabių šalių ir universitetų. Gali studijuoti tiek bakalaurą tiek magistrą. Gali mokytis semestrą arba metus.

Iš siūlomų bene keturiasdešimties vietų nepanaudotos liko vos kelios. Daugiausiai magistro studijų.

VGTU Architektūros fakulteto studentas Giedrius S.

Galbūt ir Tu nori pasidalinti savo patirtimi apie studijas Architektūros fakultete arba Erasmus studijas užsienyje. Susisiek su mumis ir tavo įspūdžiai atsidurs čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s