Lunatikuojantis Vilnius

Šįkart ne visai apie architektūrinę tematiką.

Pagaliau pasitaikius progai, apsidžiaugiau galėdamas pasinaudoti galimybe dalyvauti LUNI organizuojamoje ekskursijoje. Jau kurį laiką stebėjau vis pasirodančią medžiagą apie LUNI organizuojamas ekskursijas po Vilniaus senamiestį. LUNI – tai Laisvasis universitetas – alternatyvus savišvietos tinklas, siekiantis suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti.

Apie ekskursijas. Tai jau septintoji ekskursija po Vilnių. Ekskursijos – netradicinės, skirtos kitai, dažnai nematomai Vilniaus pusei ir kas labai svarbu – jos nemokamos.

Ištroškusiems nuotykių ir įdomaus laisvalaikio, lunatikų ekskursijos suteikia išskirtinę galimybę geriau pažinti Vilnių. Beje žodis lunatikai čia pavartotas ne šiaip sau. Visų pirma tai skambi asociacija – Laisvasis UNIvesitetas – LUNI – Lunatikai. O ir grupė žmonių, apsiginklavusi žibintuvėliais ir klaidžiojanti po vietas, kurios seniai apleistos arba apie kurias paprastas praeivis net neįtaria, tikrai primena lunatikus. Pripažinkim, dažnas mūsų tamsiais rudens ir žiemos vakarais vietoj pasivaikščiojimo po miestą mieliau renkasi šiltą vietelę kavinėje arba namuose ant sofos.

Luni kviečia palikti patogias pozicijas ir atrasti šiek tiek kultūros, istorijos ir pažinimo džiaugsmo.

Keliaukim kartu. Ekskursija “Neįprastas naktinis Vilnius“ prasidėjo 18 valandą, (ganėtinai geras laikas, galima suspėti ir po darbų.) prie įėjimo į Bernardinų sodą, visiems geriau žinomą Sereikiškių parko vardu.

Pirmoji stotelė – Titaniko (VDA Dizaino ir inovacijų centro) vasaros terasa. Taip, tokia egzistuoja. Terasa skirta VDA studentams ir žinoma dėstytojams. Nežinau, ar ten galima patekti bet kam iš gatvės. Na, o vaizdas atsiveriantis iš terasos – vertas milijono.

Toliau stabtelėjome prie buvusių vienuolių namų.

Vėliau sekė Užupis. Ten mus sutiko čiabuvis Marius Abramavičius-Neboisia ir papasakojo apie Užupio meno inkubatorių, jo veiklą, ateities planus ir pokyčius. Beje, juos galima pamatyti jau dabar. Pats likau nustebęs kaip po atnaujinimo pasikeitė pastatas, kuriame įsikūrusi Užupio “Galera”. Gerai tai ar blogai – spręsti jums.

Vėliau aplankėm Dailės muziejaus kiemą, Sirvydo skverą ir kiemelį, iš kurio atsiveria vaizdas į Prezidentūros kiemą. Beje, šiuo metu jis papuoštas ir atrodo labai šventiškai.

Tada pasukome į kiemą, ribojamą Dominikonų-Ignoto gatvių namų. Tai man buvo pirmoji nematyta vieta. Ir nors šis didžiulis kiemas turi net penkis išėjimus, tačiau vartai dažnai būna užrakinti.

Kitas mūsų sustojimas buvo Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių vienuolyne. Ten mus sutiko sesuo Jolita. Ji papasakojo apie vienuolyno veiklą ir aprodė labai jaukią šv. Kryžiaus bažnyčią, kurioje aš lankiausi pirmą kartą.

Toliau lindome per bromą į kitą, Liejyklos ir Totorių gatvių namų ribojamą kiemą, kur mūsų laukė smagioji kelionės dalis – dviaukštė perėja. Teko lipti apleistu pastatu ir kopėčiomis, norint patekti į kitą kiemo lygį. Tai išties visai smagi pramoga, tik rekomenduoju būti atsargiems.

Pabaigoje aplankėm Teatro ir kino muziejaus kiemą ir ekskursiją baigėme prie Evangelikų liuteronų bažnyčios, apie kurią žinojau gan seniai, bet niekad nebuvau matęs.

Ir nors kelionės metu šiek tiek lynojo, o pabaigoje net gi pradėjo riebiai snigti, bet tai per daug netrukdė.

Nauda – visapusiška. Tai puikus būdas turiningai leisti vakarus su šeima ar draugais. Amžius neribojamas. Kiekvienas gali rasti kažką patinkančio. Istorijos ir legendos, miestas ir architektūra.

Dar viena šių ekskursijų nauda – laisvalaikis gryname ore ir fizinė veikla.

O kur dar geros emocijos.

Ir nors dalis vietų man buvo žinomos, vistiek smagu buvo vėl aplankyti jas. Sužinojau naujų dalykų ir atradau naujų vietų. Dar kartą įsitikinau, kad Vilniaus senamiesčio kiemai slepia ne ką mažiau istorijų nei pastatai.

Tikiuosi, kad turėsiu progų jas papasakoti.

Maršruto žemėlapis: https://maps.google.lt/maps/ms?msid=211042086909745294290.0004d1db0d7e9e340f273&msa=0&ll=54.68316,25.28542&spn=0.009303,0.014656

Fotogalerija: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151256835964093.475578.247091149092&type=1

Laisvojo universiteto internetinis puslapis: http://www.luni.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s